İngilizce Kelime Öğrenme

 

Bu yazımızda sizlere, ingilizce kelime öğrenme hakkında bilgiler vermeye ve bu kelimelerin hangi yöntem ve tekniklerle kolayca öğrenileceğini, ayrıca konuyla alakalı bir çok detaylı bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

İngilizce kelime öğrenme kullanılan ingilizce öğrenme metod ve yöntemlerinden bir tanesidir, ingilizce kelime ezberleme ezbere dayalı bir öğrenme sistemi olduğu için planlı bir şekilde çalışılmadığı zaman insanlara sıkıcı bir ingilizce öğrenme tekniği olabilmektedir. İngilizce kelime öğrenme‘de önemli olan etken bu öğrenme tekniğine karşı sabırlı olmaktır, ayrıca ezbere dayalı bir öğrenme tekniği olduğu için belirli zaman aralıklarında da tekrar yapmayı gerektiren bir öğrenme sistemidir, unutmayalım ki tekrarı yapılmayan ve işlenmeyen bir bilgi hafızamızın bir köşesinden zamanla silinip gitmektedir.ingilizce-kelime-ogrenme

Kelime öğrenme metodu ile yeni kelimeler öğrendiğimizde uygulayacağımız ilk kural, öğrendiğimiz kelimeleri hem sözlü olarak hem de yazılı olarak kullanmak olacaktır. Bu öğrendiğimiz yeni kelimeleri değişik yapılarla birlikte kullanırsak ve ne kadar pratik edersek bu teknik sayesinde günlük hayatta kullandığımızda zorluk çekmez ve ileriki zamanlarda hatırlamamız kolay olacaktır. Kelime öğrenmede diğer teknik ve yapabileceğimiz yöntemlere devam edecek olursak yapabileceğimiz diğer yöntem görsel olarak öğrenme yöntemi olacaktır, bilim adamları tarafından yapılan bir deneye dayanaraktan insanların görsel olarak öğrendikleri şeyleri duysal olarak öğrendikleri şeylerden daha fazla hatırladıklarını ortaya koymuştur, örneğin; yüz simasını hatırladığımız bir insanın ismini hatırlamakta zorluk çekeriz bu durum bu tespitin ne kadar gerçekçi olduğunu bizlere ispat etmektedir. Bu kurala dayanaraktan yapabileceğimiz ve uygulayabileceğimiz öğrenme yöntemi ise öğrendiğimiz yabancı bir ingilizce kelimeyi bir şekilde görsel olarak hatırlayabileceğimiz şekilde görünür hale getirmek olacaktır.

İngilizce kelime öğrenme‘de kullanılan başka bir metod ise papağan metodu diye tabir edilen metod dur, bu metod ile öğrenmek istediğimiz kelimeleri ezberleyene kadar sesli bir şekilde tekrar etmek olacaktır, yalnız bu öğrenme metodu ile öğrendiğimiz kelimeleri kısa zaman aralıklarında tekrar etmediğimiz durumda kolayca unutabilmekteyiz. İngilizce kelime öğrenmede bu yöntemi tercih edecek olursak sık sık öğrendiğimiz kelimeleri tekrar etmek durumundayız.

Siz değerli okuyucularımızla paylaşacağımız son ingilizce kelime öğrenme metodu ise yabancı insanlarla ile internet üzerinde veya varsa gerçek hayatta arkadaşlık kurmak olacaktır. Gerçek hayatta pek bu öğrenme metoduna fırsat bulamasak ta internet ortamı bu yönde çok zengin bir yelpazedir, örneğin sosyal medyayı kullanarak onlarla iletişime geçmeye çalışın kendimizi onlara karşı ifade etmeye çalışırken onların kullandığı ve anlamını bilmediğimiz kelimeleri yanımızda not edelim bunları öğrenerek o bilmediğimiz kelimelerden cümleler çıkarmaya çalışalım, bu yöntem de bizlere kelime öğrenmede çok faydalı olacaktır.

Makalemiz içerisinde sizlere ingilizce kelime öğrenme hakkında bir çok yöntem ve bilgiyi aktarmaya ayrıca kelime öğrenmede bir çok konu hakkında bilgiler veremeye çalıştık, iyi öğrenimler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir